Simodrive 611 centrum serwisowe

System diagnostyczny sinumerik 840D

Główną specjalizacją naszej firmy jest naprawa elementów systemu Simodrive 611. Naprawiamy wszystkie typy zasilaczy, modułów napędowych oraz wkładek. Pełna lista naprawianych elementów znajduje się tutaj

Istnieje możliwość:
 • Naprawy uszkodzonego podzespołu.
 • Zamiany: uszkodzony na sprawny i odpowiednie rozliczenie kosztów.
 • Diagnostyki w przypadku gdy zleceniodawca nie ma pewności czy dany element jest uszkodzony.
 • Wypożyczenia naszego podzespołu dla klienta dla celów diagnostycznych, lub na czas naprawy.
 • Jesteśmy zainteresowani również zakupem uszkodzonych elementów systemu Simodrive 611.

Lista elementów Simodrive 611 i Sinumerik 840/810D, które mamy aktualnie do sprzedaży znajduje się tutaj.

Do napraw elementów systemu Simodrive 611 stosujemy dedykowane urządzenia diagnostyczne ( 1, 2, 3, 4 ). Wszystkie urządzenia diagnostyczne były wykonane w naszej firmie i od wielu lat są z sukcesem stosowane podczas każdej naprawy. Dzięki nim możliwa jest szczegółowa diagnostyka naprawianych urządzeń i wykrycie usterek, których nie da się wykryć zwykłym oscyloskopem. [Zobacz przykład]

Moduły napędowe po naprawie testowane są na hamowni pod obciążeniem znamionowym przez 2 godz. zobacz. Aktualnie jesteśmy w stanie obciążyć serwonapęd mocą do 30kW.

Bloki zasilania które nastręczają najwięcej problemów są szczegółowo badane na stanowisku serwisowym. Podczas testów badane są:

 • Niskie napięcia - odchyłka od wartości nominalnej jest sygnalizowana odpowiednim kolorem diody LED - zobacz.
 • Wydajność prądowa na niskich napięciach - zasilacz jest obciążony podczas testów maksymalnymi prądami.
 • Wartość napięcia 600V szyny DC - zobacz.
 • Praca układu stabilizacji napięcia 600V.
 • Zwrot energii do sieci podczas hamowania - badany jest przepływ prądu na wszystkich fazach.
 • Układ softstartu - kontrola zwarcia na szynie DC 600V.
 • Układy sygnalizacji gotowości i awarii.

Niewłaściwa praca zasilacza może być przyczyną wielu dziwnych alarmów, a także uszkodzeń poszczególnych elementów systemu. W przypadku podejrzenia niewłaściwej pracy zasilacza wskazana jest wysyłka do diagnostyki do nas (koszt diagnostyki 150zł).

Naprawa podzespołów Simodrive i Sinumerik to nie tylko wymiana uszkodzonych elementów. Urządzenia są myte w przemysłowych myjkach ultradźwiękowych. Następnie po przeglądzie wizualnym, następuje naprawa główna. Dodatkowo wymieniamy najbardziej awaryjne elementy, oraz te, które mają najkrótszą żywotność. Ma to zapewnić kilkuletnią bezawaryjną pracę. Po naprawie jest wykonywany test w warunkach bezpiecznych na stanowisku serwisowym, a w końcowym etapie próby obciążeniowe na hamowni. Powyższa procedura gwarantuje dobrą jakość usługi, o czym przekonało się już ponad 140 zleceniodawców z całej Polski. Pragniemy zaznaczyć, że jesteśmy jedynym serwisem w Polsce posiadającym tak szerokie zaplecze diagnostyczne do badań i napraw systemu simodrive 611. Aktualnie intensywnie pracujemy nad diagnostyką poszczególnych typów wkładek regulatora, oraz sposobami wiarygodnej diagnostyki enkoderów, resolwerów i liniałów. Zdjęcia nowych urządzeń diagnostycznych zostaną zamieszczone już wkrótce!

Zapraszamy do korzystania z naszych usług.

Najczęstsze problemy w systemie Simodrive 611 - zobacz

Diagnostyka zasilania Simodrive 611 na podstawie sygnalizatora ledowego w zasilaczu - zobacz

Jak sprawdzić zasilacz Simodrive 611 6SN1145 - zobacz